Interview - Jeremy & The Sailors

01.02.2014
Interview - Jeremy & The Sailors

Prinášame všetkým hudobným fanúšikom krátky rozhovor s kapelou Jeremy & The Sailors !

Kapelu na Bandsupporte nájdete TU!

Ahoj! Mohol by si sa nám predstaviť a zároveň predstaviť vašu kapelu Jeremy & The Sailors ? Koľkí členovia ste, ako dlho spolu hráte?

Čaute, volám sa Maťo Hrebeňák a som spevák a gitarista sobranskej kapely Jeremy & The Sailors. V kapele hráme traja (gitara/spev-ja, basa/spev-Sebastián Mariňák, bicie-Jerguš Mišo), no niekedy sme hrali štyria. Druhému gitaristovi sme z osobných dôvodov dali pauzu, no chystá sa jeho návrat. Čoskoro tomu budú tri roky, od kedy sme spolu začali hrávať v Jergušovej garáži.

 

Dostupné sú zatiaľ vaše 2 single - Sunshine a Queen, plánujete, alebo už máte pripravené aj nejaké ďalšie songy? Chystáte sa publikovať aj demo s viacerými pesničkami?

Songy sú, len s peniazmi na nahrávanie je to komplikovanejšie. Kupujeme na splátky čo do hudby treba a keď ostanú peniaze tak putujeme do štúdia. Som názoru, že demo je zbytočné. Keby sme mali vydať demo, tak radšej zoženieme viac peňazí a nahráme celý album (ktorý je v nedohľadne :D ).

jeremy2

 

Vaša hudba má vynikajúci sound! Melodická, veselá, jedným slovom super! Aké kapely vás inšpirujú a akým smerom sa chcete uberať? Indie? Rock?

Vo veľkej miere nás inšpirovali Britpopové kapely ako napr. Oasis. Inšpiruje nás aj Kings of Leon a iné indie rockové kapely. V každom štýle sa nájde nejaká inšpirácia. Nikdy som sa príliš nezaoberal tým, aký štýl hudby hráme, myslím si že keď je hudba dobrá, tak je jedno aký je to štýl.

 

Kde hráte, respektíve kde vás najbližsie môžu vidieť fanúšici ?


Najčastejšie v skúšobni :D. Ale čo sa týka koncertov, tak najbližšie si pravdepodobne zahráme s miestnou kapelou Freedeggs v Malbo caffe v Košiciach 5.3.2014. Momentálne chcem podorábať nové pesničky a potom sa naplno venovať koncertom.

 

 

Prezradíš nejaké pikošky/vtipné situácie, čo ste zažili počas nahrávania singlu, alebo z koncertov? :)

Keď sme hrali v Rock Hell pube v Michalovciach, musel som celý koncert opierať jednu nohu o kopák lebo sa šmýkal na drevenej podlahe a k tomu som musel prepínať efekty, tak to vyzeralo dosť komicky. Väčšinu sóla v pesničke Queen som vymýšľal počas nahrávania.

 

Držíme vám palce, nech naďalej robíte dobrú hudbu ako doteraz! Môžeš nakoniec odkázať niečo fanúšikom, alebo ľuďom, ktorých osloví vaša hudba :)

Ďakujeme. Odkázať chcem aby nás ľudia naďalej podporovali lebo svet nie je také zlé miesto, kým je na ňom dobrá hudba a aby boli trpezlivý pri čakaní na nové pesničky.

http://www.bandsupport.sk/jeremythesailors

 jeremy1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1.2.2014, Bandsupport Team