Ako to funguje?

Prečo Bandsupport.sk?

Na Slovensku je veľa zaujímavých hudobných kapiel o ktorých takmer nikto nevie. Rádia hrajú zahraničnú hudbu, na festivaly sa dostanú len tie najznámejšie kapely a zvyšok slovenskej scény je pomaly odkázané na zabudnutie. Práve pomocou Bandsupport.sk chceme dať šancu zviditeľniť sa hudobným kapelám, či sólovým interprétom a dať im šancu niečo dokázať.

Máš vlastnú kapelu? Registruj sa!

Každá kapela na Bandsupport.sk má možnosť zviditeľniť seba a svoju hudbu. Stačí sa registrovať a tak máš voľnú cestu na podporu od fanúšikov.

Ako to funguje?

Jednoducho! Registruj si na Bandsupport.sk svoju kapelu. Po registrácii a vyplnení potrebných údajov a odsúhlasení získaš pre kapelu vlastný profil. Tam si nahráš svoju hudbu, nezáleží na tom, či je to profesionálny album/song, alebo demo nahrávka zo skúšobne. Dôležité je, aby si tým oslovil fanúšikov. Fanúšikovia môžu podporiť tvoju hudbu tým, že si zakúpia tvoju skadbu/album/demo. Za to, že dá fanúšik na tvoju podporu aj keby len 1 euro, tebe to pomôže a taktiež aj nám! 50% ide priamo tebe ako kapele a zvyšok putuje do ďalšieho obehu! Na propagáciu tvojej kapely, Bandsupport.sk a na nové možnosti pre kapely na Bandsupport.sk – propagácia a rozhovory s kapelami, photoshooting kapely, videoklipy, presadenie a zviditeľnenie kapiel v médiách, hudobné ceny pre kapely – hudobné nástroje, príslušenstvo a oveľa viac...

Si fanúšik? Podpor dobrú hudbu a svojich kamošov!

Každý fanúšik je pre kapelu dôležitý! Hudba vzniká práve pre teba! A kapely potrebujú tvoju podporu. Aby mohli vznikať a byť propagované dobré veci, kapela na to potrebuje finančné prostriedky, na svoj rozvoj, hudobný rast a propagáciu. Ty ako fanúšik môžeš podporiť svoju obľúbenú kapelu, kamarátov, alebo aj neznámu kapelu, ktorá ťa zaujala veľmi jednoducho! Kúpou skladby/albumu/dema vieš, že podporuješ priamo kapelu, ktorá dostane priamo od teba finančnú podporu a zároveň tým podporíš aj Bandsupport.sk, ktorý každou podporou dokáže viac a viac propagovať kapely! Na oplátku za tvoju podporu a pomoc, získaš od kapely pesničku/album/demo na stiahnutie!

Prečo podporiť kapely?

Všetci hudobníci ti povedia to isté! Začiatky sú najťažšie. Kapela má jednoduché bicie, lacné gitary, efekty. Na koncertoch slabé ozvučenie, zlý zvuk z nástrojov a fanklub obmedzený len na desiatky ľudí. Často krát členovia kapely majú prácu/brigádu a z toho, čo si zarobia, si nedokážu kúpiť lepšie a kvalitnejšie nástroje a niekedy sú ešte v mínuse už len z toho dôvodu, že prídu hrať niekde mimo ich mesto... A to nehovoríme o drahom benzíne/nafte a podobne. Kapely to majú ťažké, nemajú kde hrať a ani pre koho. Je veľký problém presadiť sa, dať vedieť svetu, že tu je dobrá hudba. Preto je myšlienka podporiť začínajúcu a menej známu hudobnú scénu na Slovensku veľmi dôležitá. Práve podpora kapiel cez svojich aj nových fanúšikov pomôže kapelám získať nové možnosti ako si zabezpečiť nové hudobné nástroje, alebo spropagovať svoju hudbu a kapelu nie len vo svojom meste, ale na celom Slovensku. Bandsupport.sk teda nie je normalným obchodom. Je to portálom, kde je hlavná myšlienka podporiť a propagovať hudbu, tak neváhaj a podpor aj ty!